Hartog hobuse koresööt complete care senior 15kg

  • Hartog
  • Tootja:  Hartog
  • Saadavus:  Laos
  • Mudel:  Hartog hobuse koresööt complete care senior 15kg
  • Boonuspunktid:  1.548
  • 8717306750288

30.96€
2.07€/kg

   HARTOG COMPLETE CARE SENIOR 15KG
Avasta 5 unikaalset omadust, mis sisalduvad Complete Cre Senior koresööda segus, mis on spetsiaalselt mõeldud vanematele hobustele. Väga hästi sobib: vanematele hobustele, hobustele, kel on hammastega probleeme, alakaalulistele hobustele.
5* Täielik Hoolitsus viie unikaalse omadusega:
Eriti hästi sobib vanematele hobusteleja hobustele, kelle mälumisvõimekus on langenud
• Väga maitsev ja täiuslik koresööt (sobib asendama nii koresööta kui ka lisasööta)
• Rikastatud vitamiinide ja mineraalide tasakaalustajatega
• Toetab füüsilist ja vaimset tervist tänu naturaalsetele koostisosadele
• Madal suhkru ja tärklise sisaldus, teravilja ja melassi vaba
Vanemate hobuste söödaratsioonist 70-100% peaks koosnema koresöödast. See tõttu on oluline, et vanemad hobused, kel on hammastega probleeme , saaksid kiudainete rikast koresööta nii kaua kui võimalik. Ummistused heinast ja silost on lihtsad tekkima. Hobune ei saa selle seedimisega enam hakkama või muutub heina/silo meeldivus mitte piisavaks. Vanematele hobustele pakutakse tihti söödaks mashi või müslit. Paraku on toorkiudude osakaal neis söötades väga madal, mis põhjustab kiiresti liighappesust soolestiku mikrofloorale. Tagajärg liigehappesusele soolestikus on toitainete kehvem omastamine ja lõpuks koolikud. Kiudaine rikas koresööt on samuti oluline stimuleerimaks sülje tootmist mälumise ajal. Koresööta mälub hobune vähemalt kaks korda kauem kui lisasöötasi, seega toodab sedasi rohkem sülge. Sülg hoiab ära söögitoru probleeme ja neutraliseerib liigset mao happesust tänu kõrgele happe puhvri naatrium karbonaadi sisaldusele. Selle tõttu on Hartog loonud täieliku ja unikaalse koresööda vanematele hobustele, et säilitada nende hea konditsioon. Sedasi saavad vanemad hobused ja mälumisprobleemidega hobused kasvada vanaks tervislikult ja heas toonuses.
Kasva vanaks tervislikult ja heas toonuses koos Hartog Complete Care Senior’iga
Vanemad hobused vajavad neile mõeldud sööta. See sööt arvestab füüsiliste ja vaimsete muutustega. Näiteks on paljudel vanematel hobustel hammastega probleeme ja vähenenud mälumisvõimekus. Selle tulemusel söövad nad heina ja silo kehvemini. Nad küll toodavad sülge rohkem aga selle tõttu nätsutavad pikka ja kõva koresööta, mida kipuvad siis neelama liiga suurte tükkidena. Complete Care Senior on ideaalne koresööda asendaja tänu oma peenele struktuurile. See sööt arvestab ka faktiga, et paljud vanemad hobused kaotavad kaalu kergemini. See koresööda segu sisaldab kõiki vajalikke vitamiine ja mineraale, mida vanem hobune vajab ning lisaks sisaldab ka laias valikus kiudaineid kunstlikult kuivatatud heinast, alfalfa, roheline lõigatud oder ja peet.
Kelle on see täielik koresööt sobiv?
Igal alal treenivale, igast soost ja igas eas hobusele tegelikult!
Asendamatu on see aga:
• Vanematele hobustele
• Hobustele, kel on vähenenud mälumisvõimekus
• Alakaalulistele hobustele
• Hobustele, kes on tundlikud suhkrule
• Taastumises olevatele hobustele
• Koresööda ratsiooni optimeerimiseks
Söödamajandus vanematele hobustele on keeruline. Ei ole kindlat kriteeriumit, mis defineeriks „seenior hobust“ või „vana hobust“. Vanemate hobuste toiteväärtuse vajadused erinevad täisealistest hobustest kuna nende ainevahetus on aeglasem ja seedimise efektiivsus vähenenud.Esimene samm sobiva söödaratsiooni määramiseks on teha kindlaks, kas tegemist on seenior hobusega. Ei ole olemas kindlat vanust, millest alates hobune on vana. Üldsielt tõmmatekse see joon 18-20 eluaasta vahemikus. Hobuse vanaks olemist saab hinnata ka tema füüsise järgi ehk füüsiliste vananemise märkide järgi.
Hartog Complete Care Senior Koostis
5 * Complete Care Senior koosneb kunstlikult kuivatatud rohust, lutsernist ja rohelistest hakitud odrakõrtest. Koresööda segu on rikastatud tasakaalustajatega. Tasakaalustaja baas on tehtud lutsernist, linaseemnetest, sojaubadest ja peedist. Tasakaalustaja on samuti rikastatud premix’iga, mis on spetsiaalselt koostatud vastavalt vanemate hobuste vajadustele. Taastusravil olevad hobused ja külmaverelised saavad samuti kasu sellest segust kuna see ei sisalda suures koguses energiat. Lisaks täiustusele vajalike vitamiinide ja mineraalide näol, on tähelepanu pööratud just vitamiinide C ja K sisaldusele. Vitamiin C on toodetud maksas kasutades glükoosi. Madala suhkru ja tärklise sisaldusega söödale on soovituslik lisada C vitamiini. Vitamiin K’d toodavad bakterid jämesooles. Lisaks muudele omadustele on vitamiin K oluline toetamaks vastupanuvõimet, glükoosi töötlemist ja vere hüübimisprotsessi. Vähenenud soolestiku funktsionaalsuse korral võib vitamiin K lisamine olla lahenduseks. Aitamaks säilitada head massi või aidata juurde võtta on oluline amino hapete sisaldus. Lisaks looduslikele proteiinidele lutsernist, sojast ja linaseemnetest on Hartog lisanud ekstra amino happed tasakaalustajasse.
Ravimtaimede tinktuur
Complete Care Senior koosneb unikaalsest ravimtaimede tinktuurist, kus teiste seas on althaea, ingver, soo spurea, sarapuu, hobusesaba, Siberi ženšenn, Bacopa monniera. See unikaalne kombinatsioon omab positiivset efekti sidekoele, tujule ning aitab reguleerida ka hormoonide tasakaalu.
Söötmissoovitus
Täieliku söödana: 1-1,3 kg Hartog Complete Care Senior sööta 100kg hobuse kehamassi kohta päevas.
Söödaratsiooni täiustamiseks:
0,3 – 0,5 kg Hartog Complete Care Senior 100kg kehakaalu kohta päevas lisaks tavapärasele koresöödale ja lisasöödale
Hobused, kes söövad ahnitsedes või on tundlikud söögitoru ülekoormatusele võiksid saada Hartog Complete Care Senior sööta hienavõrgust, maksimaalse augu suurusega kuni 3cm.
Koostisosad
Kunstlikult kuivatatud rohi, alfalfa, rohelised hakitud odrakõrred, linaseemneõli, sojaoa sööt, glütseriin, peet, monokaltsium fosfaat, premix, kriit
Lisandid:
Sensoorsed lisandid: aromaatilised ianed, lagritsa ekstrakt
Analüütiline koostis
Analüüs põhineb 1kg’l. See on looduslik toode, seega väärtused võivad kõikuda.
Toiteväärtus
Toorproteiin 11.2%
Toorrasv 6.2%
Toorkiud 21%
Toortuhk 7.5%
Suhkur 9.8%
Tärklis 0.13%

Mineraalid
Kaltsium 11.5g
Fosfor 4.30g
Magneesium 1.60g
Kaalium 16.0g
Naatrium 1.1g

Selle toote kohta puuduvad kommentaarid.

Lisa arvamus
Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
Captcha

Kokkusobivad tooted

Sildid: Hartog, hobuse, koresööt, complete, care, senior, 15kg, Täiendsöödad