Kuidas kassile kuivtoitu valida?Kui koju tuleb kassipoeg, peab omanik välja valima oma lemmiku toidu liigi.

Kassitoit sisaldab tavaliselt kolme liiki: naturaalne, tööstuslik (valmistoit) ja kombineeritud toit (kui kass sööb nii naturaalset, omaniku poolt talle eraldi valmistatud toitu kui ka valmistoitu).

Kogenud aretajad ja veterinaarid kritiseerivad sageli kombineeritud toitu, kuna naturaalse ja tööstusliku toidu samaaegne kasutamine raskendab tihti seedesüsteemi tööd ning võib kaasa tuua vitamiinide tasakaalu rikkumise looma organismis.

Kõige lihtsam lahendus – toita lemmikut tööstusliku toiduga.
Vaatleme valmis kassitoitude klasse ja liike, nende eeliseid ja puudusi, koostisi ning nende kasu loomale.

Kassitoitude liigid

Valmistoidud kasside jaoks jagunevad kolmeks liigiks:

Konservid. Konserveeritud kassitoit peaks ideaalis sisaldama lihatooteid, puljongit, juur- või puuvilju, vitamiine ja mineraale. Sellise toidu eelised:
-
maitseomadused (tavaliselt kassid armastavad seda),
- hermeetiline pakend
- pikk säilivusaeg (kinnise paki korral 1-2 aastat).
Sellised toidud võivad olla pasteedi, liha- kalatükkidena
puljongis või želees.

Märjad toidud. Märgasid kassitoite toodetakse  85-100 grammistes pakikestes, see tähendab, üks pakk on arvestatud üheks toidukorraks. Korralikud tootjad valmistavad märgasid kassitoitusid kvaliteetsest lihast ning muudest kasulikest koostisosadest. Sellises toidus on konserviga võrreldes vähem niiskust, sellepärast peab kassil, kes seda sööb, olema pidev juurdepääs veele. Peamiselt valmistatakse märgasid kassitoite kastme või želee see olevate tükkidena. Avatud pakend ei säili kaua, toit kuivab ja hakkab halvasti lõhnama.

Kuivtoidud. Kassidele mõeldud kuivtoidud kujutavad endast kuivatatud koostisosasid
(liha, subproduktid, teraviljad, juurviljad jne), niiskuse hulk nendes toitudes on minimaalne. Kui kassil pole võimalik pärast sööki puhast vett juua, tekib varsti vedelikupuudus. Palju aretajad ütlevad, et selline toit on balansseeritud, kuid sellise toidu tihe kasutamine võib kaasa tuua urolitiaasi, neeru-, maksa, maohaigused. Sellise toidu eelised seisnevad juurdepääsetavuses, pikas säilivusasjas, ühesõnaga, kuivtoiduga on omanikul kõige vähem muresid.

Väga tähtis on lemmikule õige toit valida, orienteerudes
tema vanusele, tervislikule seisundile , organismi iseärasustele. Kõige tähtsam on toidu kvaliteet – mõned tootjad lisavad kuivtoitudesse selliseid koostisosasid, et isegi ette kujutada on jube (mõnikord on kuivtoidus liha asemel suled, luud, sooled jne).


Kassitoitude klassid

Tööstulikud kassitoidud jagunevad neljaks klassiks. Vaatleme igat klassi eraldi, milles on nende puudused ja väärtused, kuidas nad mõjuvatavad kassi tervislikku seisundit.

Economy. Economy klassi kassitoidud ( sellise nagu Kitekat, Whiskas, Darling, Sheba, Felix, Friskas jne) Neid kassitoite iseloomustab madal hind ja madal kvaliteet. Economy klassi kassitoidud meeldivad kassidele tihti neisse lisatud kahjulike toidulisandite tõttu, mis tekitavad sõltuvust. Sellised tooted mõjuvad kassi organismile mürgitavalt, viies järkjärgult rivist välja seedekulgla organeid, kahjustades neere, maksa. Sellist toitu söövatel lemmikutel on tihti probleeme luudega, karvkattega, nahaga, nägemisega.

Kui teil pole võimalik parema kvaliteediga toitu osta, on mõttekas
mõelda naturaalselt toidule üleminekule – toita oma lemmikut liha- , kana- , kalatükkidega, lihaga juurviljapüreega, kääritatud piimatoodetega. Tõsi, sellisel juhul tuleb täiendavalt osta vitamiine ja toidulisandeid.


Premium. Premium klassi kassitoidud:

Hills

Royal Canin

Josera

Nutra Nuggets

Pro Plan

Advance

jne)


Premium klassi kassitoidud on keskmise taseme kassitoidud. Nad sisaldavad liha, kuid selle hulk pole suur, on ka teravilju, juurvilju, vitamiine. Sellise klassi heades kassitoitudes ei ole sojat, keemilisi konservante ega kondijahu.

Iga taseme toitude hulgas võib olla eritoite ja ravitoite, mis on välja töötatud , arvestades lemmiku haigusi ja tema organismi iseärasusi, kassitoite steriliseeritud ja kastreeritud kasside jaoks, tubaste kasside jaoks, toite eriti valivate kasside jaoks jne.

Super-premium klassi kassitoidud:
Nutra Gold Holistic

Brit Care

1 st Choice

Applaws

Disugual

Acana

Meowing Heads

Leonardo
jne


Ekstra-premium klassi kassitoidud paistavad silma nii kõrge hinna kui ka kõrge kvaliteedi poolest. Neeed kassitoidud sisaldavad naturaalset liha (sealhulgas dehüdreeritud liha), seejuures peab selle sisalduse protsent olema kõrge, teraviljad (kõige tihedamini on see riis, kuid on ka kassitoite, milles pole teravilju), taimeekstraktid, juur- ja puuviljad, marjad.

Sellised kassitoidud ei tohiks sisalda värvaineid ega muid lisandeid, need on tasakaalustatud ja kergesti omastatavad (kuni 90-95 %). Kõrge hinna tõttu neid reeglina supermarketites ei müüda.

Tasub ära märkida, et ka kõrgeima kvaliteediga kassitoidud võivad kassile mitte sobida, kuna igal kassil on individuaalsed organismi iseärasused, kuid super-premium klassi kassitoidud on maksimaalselt sarnased naturaalse toiduga, igal juhul ei saa nad loomale kahju teha.

Holistic klassi kassitoidud:

Aatu

Taste of The Wild

Farmina
GO!

Grandorf

Orijen

Fish4Cats
Pronature Holistic

jne

Holistic kassitoidud on veelgi täiustatum super preminum klassi toitude variant. Holistic kassitoitudes kasutatakse ainult naturaalset liha (tihti peetakse loomi spetsiaalsetes farmides, toidetakse mahetoiduga , loomad on värskes õhus ja joovad  puhast vett).

Holistic kassitoitudes kasutatavad juur- ja puuviljad ei sisalda nitraate, GMOd. Tootjate idee kohaselt on nende kassitoitude koosseisus sellised toiduained, mida ka inimesed võiksid endale kahju tekitamata oma toidus kasutada.

Holistic kassitoitude tootjad märgivad reeglina pakendile, millist liha, milliseid juurvilju see konkreetselt sisaldab (nii protsendiline sisaldus kui ka liha lik (kana, talleliha, veiseliha jne.).

Holistic kassitoitude koostisainete hulgas ei kohta sa mingeid keemilisi lisandeid, sellepärast võivad kassid, kes neid esmakordselt proovivad, nende söömisest ka keelduda. Neid kassitoite pole kaugeltki igas poes, sellepärast on neid parem tellida Internetist
(meilt ).
Me üritame töötada maksimaalse kiirusega ja meie kliendid teavad seda.


 


Captcha