Kui perre tuleb kutsikas

Kutsikas perre

Teie peres toimus rõõmus sündmus –te võtsite (või võtate varsti) kutsika.


10 tähtsamat asja, mis igal kutsikal uude koju jõudes olemas võiks olla:


1. Pesa - kutsikal peaks kindlasti olema vähemalt üks selline koht, kus keegi teda ei puutu ja kus ta saab rahulikult olla. Vahepeal peredel on koeral kaks kohta - puur ja tavaline pesa. Puuri kasutatakse öösel ja juhul, kui kutsikas jääb koju üksi. See peab olema piisavalt suur ja tekiga/ kattega kaetud. Tavalised pesad on koertel vabal kasutamisel, see võib olla ka madrats, padi või matt.


2. Kutsikatoit- tavaliselt saavad uued omanikud kasvatajalt koos kutsikaga kaasa ka

nädalase toiduportsjoni, aga juba enne kutsika koju toomist peaksid Sina teadma, millega hakkad kutsika edasi toitma. Esimesed paar päeva ei tohi toiduvahetamisega tegeleda,

sest kutsikas võib olla suurtest muutustest niigi stressist, peale seda võib juba teisele

toidule üle viia. Basilio.ee valikus on kutsikatele palju kvaliteetset toitu. 

Soovitame Taste of The Wild   


 3. Söögi- ja joogikauss - üldiselt pole siin raudseid reegleid, kausside valik on tänapäeval lai. Odavamad on plastikust kausid, aga koertele meeldib neid närida ning näritud või kriimustatud kauss on potentsiaalne bakterite kasvuala. Ilusamad on keraamilised kausid, aga neid on lihtne purustada. Kõige praktilisemad on roostevabast terasest kausid - kerged, vastupidavad ja kriimustuskindlad. Küll aga kipuvad need mööda tuba koos koeraga liikuma, kuid selle vältimiseks on mõnedel all ka kummist stopperid


4. Kaela- jajalutusrihm, traksid - jällegi, neid leidub igale maitsele. Kõige alguses on kindlam ja ohutum kasutada trakse ja lihtsamat jalutusrihma. Traksid ja jalutusrihm peavad olema piisava kasvu- ja arenemisruumiga, sest kutsikad (eriti suured tõud) kasvavad üllatavalt kiiresti! Parima valiku saad teha, kui lähed kutsikaga koos poodi ja proovid erinevaid variante ise järele. 


5. Kamm või hari ja küünetangid - ei ole just asjad, ilma milleta hakkama ei saa, aga olemas võiksid ikkagi olla. Harjadest/kammidest kõige populaarsem on Furminator. See on number üks päästja massilisest karvauputusest. Küünetangid on ka mugavuse asi, valikus on giljotiinid ja käärid.


6. Šampoon ja palsam - selle kohta uuri lähemalt oma kasvatajalt, groomerilt või lemmikloomapoe konsultandilt. Koera karvatüübid on erinevad ja on olemas ka neid koeratõuge, keda üldse ei tohi šampooniga pesta.

NB! kindlasti ei tohi kasutada inimestele mõeldud šampoone või palsameid.


7. Mänguasjadsh ka arendavad - üks väga  oluline asi kutsika jaoks, mis aitab koera ja inimese omavahelisel kontaktil tugevneda. Igasugused loomakesed, piiksud, nuuskimismatid, köied, pallid, kettad - jällegi, väga palju erinevaid variante. Küll aga peab jälgima, et mänguasi oleks piisavalt ohutu ning et kutsikas ei saaks seda või sellest lahti näritud juppi alla neelata. 


8. Kakakotid - linnas ja teistes rahvarohketes kohtades tuleb enda lemmiku järelt ka ära koristada. 


9. Transpordipuur. Erinevad suurused, materjalid ja kujud - enne ostmist kontrolli, kas see ikka mahub Sinu autosse ja kas koera jaoks on see piisavalt suur


10. Vahendid koera järel koristamiseks. Kuidas sa  ka  üritaksid õpetada kutsikat  väljas pissil ja kakal käima, "õnnetused" on esialgu vältimatud. Meie pakume proffesionaalseid vahendeid koristamiseks ja ebameeldivate lõhnade eemaldamiseks.


Tervise poole pealt paar olulist punkti:

    • Vali endale sobiv kliinik.
    • Vaktsineeri vastavalt vanusele.
    • Kiibista ja kanna kiip registrisse.


Selline saigi meie poolt kokku pandud kutsika ostukorv.

Soovime Sulle toredat kutsikaga kasvamist! 
Captcha

Kokkusobivad tooted