Maiused. Mida ja millal on õige oma karvastele lemmikutele pakkuda?

Meie kallid koduloomad väärivad ainult parimat. Algajal loomaomanikul on ehk raske orienteeruda lemmikloomatoodetes — mida kass või koer vajavad, et hea tervise juures olla ja millal on õige aeg erinevate toodete andmiseks.

Tahaks alustada sellest, millised maiused Teie lemmikule kindlasti ei sobi:

  • Kondid, eriti teravad ja  suured: on risk  lõhkuda hambad, risk vigastada  mehhaaniliselt seedekulglat;
  • Toidud peremehe laualt – nende koostis pole balansseeritud , need võivad sisaldada soola, suhkrut, kahjulikke keemilisi lisandeid;
  • Šokolaad või muud kakaod sisaldavad tooted – sisaldavad teobromiini, mis on koerte jaoks mürgine.


Valmismaiuste valimisel pöörake tähelepanu nende koostisele. Erksavärvilised maiused kontide, kujukeste, pallide näol võivad looma  tähelepanu  endale tõmmata, kuid talle mitte kasu tuua. Eriti ohtlikud on  toiduained mis sisaldavad mürgiseid konservante, värvainet, maitse- ja  lõhnatugevdajaid. Need mitte ainult ei tekita sõltuvust, vaid kutsuvad ka esile allergilisi reaktsioone, ärritavad magu, tekitavad kahju neerudele ja  maksale.
Kasuliku  maiuse  optimaalne variant – valmis kuivatatud liha  koertele, kuivatatud subproduktid, kõhrluud. Maiuse  põhjaliku närimise ajal toimub  hammaste loomulik puhastamine ning  lõualuude treening. 


Millal on õige anda oma lemmikloomadele maiuseid?
Kuivatatud liha koertele ning kuivatatud subprodukte võib  anda  pidevalt – isegi igapäevaselt. Soovitame  anda  lemmikule maiuseid järgmistel  juhtudel:

  • Dresseerimise käigus. Maiusest saab  koera jaoks armastatud auhind püüdlikkuse ja  kuuleka käitumise eest.
  • Kui koer kaldub  põhiratsiooni  ülesöömisele. Mõõdukas kogus kuivatatud liha  aitab  isu  kontrollida.
  • Piimahammaste vahetumise ajal. Maius on  mõistlik asendus spetsiaalsetele sugajatele teie asjade usaldusväärne kaitse kahjustuste eest.
  • Looma  ravimise ajal. Näiteks, kui koerale on  vaja  ravimit anda.

Maiuseid pakutakse lemmikloomadele põhitoidukordade vahel. Võite panna tüki kaussi või anda koerale otse oma peopesast.

Kui palju võib lemmikloomale maiuseid anda?
Puuduvad reeglid selle kohta, kui sageli võite maiustusi anda, kui piirate selle 10%-ga oma lemmiklooma päevasest kalorite hulgast.

Kuidas tuleks kasutada lemmikloomade treeningtooteid?
Maiused on peamine vahend neljajalgsele sõbrale käskude või hea käitumise õpetamiseks. Koerte treenimisel on väga oluline premeerida neid kuulekuse ja pingutuse eest. Julgustuseks mõeldud tükk tekitab lemmikloomas positiivseid emotsioone, ta õpib käsklused kiiresti selgeks.

Treeningu ajal premeerimiseks maiust valides juhindu oma neljajalgse sõbra eelistustest. Treeningplatsil pole üldse vajadust kasutada seda, millega teised omanikud oma koeri kostitavad.
Need võivad olla väikesed küpsised, juustutükid või kuiv liha. Peaasi, et need on väikese suurusega, kergesti neelatavad ja ei tekita janu.

Mis vahe on maiustel ja treeningtoodetel? Kas neid võib ka koos kasutada?
Tavalistel maiustel ja treeningtoodetel on erinevad eesmärgid. Tavalised maiuspalad võivad olla erineva suuruse ja koostisega ning enamasti antakse neid koerale tähelepanu hajutamiseks või mõneks ajaks meelelahutuseks. See tähendab, et närimiseks kulub veidi aega. Treeningtooted, vastupidi, peaksid olema väikesed, kergesti neelatavad ning õigel ajal lihtsalt ja märkamatult omaniku kätte "ilmuma".

Miks vajavad koerad närimistooteid?
Närimistoodetel on mitu funktsiooni:

·       need võimaldavad teil mõneks ajaks looma tähelepanu kõrvale juhtida (peamiselt koerte ja kutsikate puhul)

·       närimine on hea hammastele ja igemetele, on hea hambakivi ennetamiseks. Naastu puhastamiseks on olemas spetsiaalsed maiused.

·       õpuks võivad nad olla tõeliseks elupäästjaks kutsikate hammastevahetuse  perioodil või hüperaktiivse täiskasvanud koera puhul


Kui tihti tuleks koerale närimistooteid pakkuda?
Üks-kaks korda päevas toidukordade vahel.

Kas lemmikloomad võivad erinevatele toodetele ka allergilised olla? Mida tuleks siis teha?
Oleme juba eespool märkinud, et peaksite hoolikalt läbi lugema pakendi koostise ja eelistama looduslikke hõrgutisi.

Kui sellegipoolest tekib allergiline reaktsioon, tuleb koera toidust kohe välja jätta kõik maiused. Kui allergiline reaktsioon püsib, võtke ühendust oma veterinaararstiga.


Olgu teie lemmikloomad terved!

 

 

Captcha