Kuidas kaitsta oma lemmikut puukide ja kirpude eest?

Puugid muutuvad aktiivseks!


Kevadel ärkavad koos loodusega ka puugid. Nende nakatumisel võivad olla äärmiselt kurvad tagajärjed, kuna need parasiidid kannavad selliseid haigusi nagu babesioos. 


Puugikaitset otsides pidage meeles, et pole ühtegi tööriista, mis suudaks puukide eest 100% kaitsta. Sel põhjusel on soovitatav tooteid kasutada kompleksselt.


Võite valida antiparasitaarse kaelarihmad, antiparasiitilised tilgad, antiparasiitilised pihustid ja eeterlikud õlid. Kõige tähtsam on teada, et korraga saab kasutada ainult ühte keemiatoodet, nii et saate selle kõrval kasutada looduslikku kaitset.


Parasiitide vastu kassidele

Parasiitide vastu koertele


Parasiitidevastased kaelarihmad

Need kaelarihmad on üheks populaarseimaks valikuks koerte ja kasside tõhusaks kaitsemiseks puukide vastu. Neid tuleb alati kanda. On tõsi, et tuleb arvestada tihedate välja vahetamistega, kuna selline parasiidivastane rihm kestab tavaliselt umbes 3-4 kuud. Need tooted eraldavad bioloogiliselt aktiivseid aineid, mis eraldavad kahjuritele vastiku, tõrjuva lõhna.


Puugivastased tilgad

See on veel üks mõistlikult populaarne toode, mida sageli valitakse, kui mõeldakse, kuidas kaitsta oma koera või kassi puukide eest. Järgige juhiseid, et hõõruda lemmikloomade nahale (mitte karvadele) sobiv kogus toodet. See loob nähtamatu barjääri, mis kaitseb puukide eest umbes 1 kuu, seega tuleb seda protseduuri korrata. Enamasti ühes pakendis on mitu lahust. Tõhususe huvides ei tohiks lemmiklooma vähemalt mitu tundi katsuda (kui pakendil pole öeldud teisiti). Liigne kokkupuude veega võib ka lahuse efektiivsust vähendada. Neid valides peaksite uuesti lugema tootjate soovitusi ja ostma lahuse vastavalt lemmiklooma tõule, vanusele, suurusele ja muudele üksikasjadele.


Pihustid

Vastupidiselt ülaltoodud meetmetele töötavad spetsiaalsed pihustid vaid paar päeva, nii et neid on kõige parem kasutada enne õue minekut. Neid saab piserdada otse lemmiklooma karvkattele, veendudes, et pihusti ei satuks silma. Paljud neist toodetest sobivad nii kassidele kui ka koertele.


Kui leiad koeralt puugi:

  • eemalda puuk kiiresti
  • kasuta puugitange või pintsette


Puuki ei tohi enne eemaldamist ei õliga ega alkoholiga määrida, ega muul viisil häirida, vaid tuleb proovida ta elusana võimalikult naha lähedalt ja ilma teda pigistamata kätte saada
ära võta puuki välja paljaste kätega – nahas on alati mikrohaavad, mille kaudu jõuavad haigustekitajad ka inimese verre.


Ennetamine

Pärast jalutuskäiku vaata koer üle.

Kammimine aitab osa puuke eemaldada.

Kasuta puugitõrjevahendit (tilgad, sprei, rihm jne)

 

Parim kaitse puukide ja kirpude vastu on nende ennetamine!


 

Captcha

Kokkusobivad tooted