Millisel puhul on õige kassile maiuseid anda?


Kõikidel kassiomanikel tekib  soov kostitada oma  lemmikut millegi maitsvaga. Ainult et vähesed teavad, et  laualt antud söök  võib  tõsiselt kahjustada looma seedimist. Kodused maiused ei sobi üldse kassidele. Kui te armastate oma  neljajalgset sõpra hellitada, ostke tema  jaoks spetsiaalseid maiuseid.
53485419
Kasside jaoks on  olemas nelja (!!!) liiki maiuseid:

  • neutraalsed;
  • vitamiinidmaiused;
  • toitvad;
  • profülaktilised.

Selleks, et  kassile lihtsalt heameelt valmistada, sobivad neutraalsed maiused. Need ei tee lemmiku tervisele kahju, kuid vaevalt leiate te nende koostisest ka  kasulikke aineid. Kasutage selliseid maiusi  looma ergutamiseks mängimisel või dresseerimise ajal. Mõned maiused sisaldavad kassimünti, mis rahustab lemmikut. Kuid arvestage, et sellised tooted sisaldavad tihti suhkrut, sellepärast pole mõttekas neid tihti anda. Soovituslik päevaportsjon  on reeglina pakendil ära märgitud.

Lemmikuid võib hellitada ka toitvate maiustega, millel on  kõrgem  energiasisaldus. Tavaliselt valmistatakse neid pulkade, kõrte, vorstikestena. Enne ostmist uurige koostist: nendes  ei tohi olla selliseid kunstlikke lisandeid nagu värvained, maitsetugevdajad, konservandid.


Lemmiku tervist  aitavad tugevdada profülaktilised maiused. Andke neid, et tugevdada looma  hambaemaili, parandada  suu limaskesta mikrofloorat, säilitada karvkatte läige.

Vitamiinimaiused mitte ainult ei rõõmusta teie kassi, vaid korvavad ka vitamiinide puuduse tema kehas.
Neid toodetakse kalade, südamete, rombide, viilude jne kujul. Kvaliteetsed suupisted sisaldavad erinevat sorti liha, mereande, rupskeid, kala.
 
Millisel puhul on õige kassile maiuseid anda?
Kõige tihedamini söövad kassid ühe  tootja toitu vaat et terve elu. Nende jaoks on see normaalne. Seejuures peavad kassimaiused olema teie ostunimekirja kohustuslik punkt. Selleks on  vähemalt viis põhjust:
Dieedi mitmekesisus.
• Kontakti loomine. Inimese käest maiustusi söönud kass õpib usaldama.
• Tasu hea käitumise või käsu eest.
• Toetus ravi ja ebameeldivate protseduuride ajal.
• Tervisetoetus. On olemas tohutult palju tervislikke maiustusi, mis aitavad vabaneda allaneelatud karvadest, parandada seedimist, naha ja karvkatte kvaliteeti, hammaste tervist jne.

Kui palju võib kass maiuseid süüa?
Kassid harjuvad maiustega ruttu ja  võivad hakata harjumuspärasest söögist keelduma. Sellepärast  on  tähtis mitte ületada pakendil märgitud normi.
Et  lemmiku kaal ei tõuseks, andke talle toitvaid maiuseid mitte rohkem kui kaks korda päevas. See maiuste liik  asendab  täiesti  tavalist toidukorda.
Vitamiinikompleksi võib  anda  igapäevaselt. Kuid doosi määrab  ainult veterinaarspetsialist.
Profülaktilisi maiuseid võib anda  mõnest korrast nädalas kuni 1-2 korrani päevas. Jälgige, et doosid oleks väikesed.

Kas ka kasside jaoks on olemas treeningtooted? Saab kasse üldse treenida?
Vaatamata sellele, et kassid on iseseisvad ja  isepäised olevused võib  neile samuti mõned kergemad käsklused selgeks õpetada.
Mistahes lemmiku kasvatamisel on autasu osa väga tähtis. Ainult nii saab  tulemust kinnistada. Maiused koos lahkete sõnade ja paidega on kassi jaoks suurepäraseks motivatsiooniks , et järgida reegleid, mis teie kodus on kehtestatud. Ergutuseks sobivad neutraalsed maiused, näiteks kassimündiga  padjakesed.

Kas kassid vajavad ka närimistooteid?
Jah, muidugi. Kassid  närivad ja  mäluvad heameelega kuivatatud või vinnutatud lihast tehtud kepikesi, See maiuse liik treenib  mälumislihaseid ning  kasutatakse kasside puhul ka  hambakivi tekkimise vastaseks profülaktikaks.

Kokkuvõtteks tahan veel kord meelde tuletada mõõdukust. Maiusete osakaal ei tohi ületada  10%  lemmiku koguratsioonist, vastasel juhul võib see kaasa tuua kaalutõusu.

Olgu teie kass terve!

 

 

Captcha